Koniec złudzeń. ŁKS przegrywa ze Śląskiem Wrocław i spada z Ekstraklasy

Cudu nie było. Piłkarze ŁKS przegrali z walczącym o mistrzostwo Śląskiem Wrocław 1:2 i tym samym jako pierwsi w tym sezonie spadli z Ekstraklasy do 1. ligi. I choć kibice z myślą o relegacji oswajali się od dłuższego czasu, to do tej pory mogli jeszcze liczyć na cud. Teraz już wiadomo, że ten się nie wydarzył. Śląsk, walczący w końcówce w 10, okazał się drużyną lepszą i wygrał zasłużenie, pieczętując tym samym los Rycerzy Wiosny.

mecz piłkarski
ŁKS przegrał ze Śląkiem Wrocław, fot. Radosław Jóźwiak
5 zdjęć
ZDJĘCIA (5)

Początek spotkania nie zapowiadał jeszcze porażki. To gospodarze częściej utrzymywali się przy piłce, ale brakowało im okazji. Ta nadarzyła się dopiero w 35. min. Niestety Hoti strzelił niecelnie. Po tej próbie Śląsk nieco okrzepł, a akcje wrocławian stawały się coraz groźniejsze. Szczęśliwie jednak do końca pierwszej połowy udało się ełkaesiakom utrzymać czyste konto.

O wiele więcej emocji kibice mogli przeżyć w drugiej części spotkania. ŁKS niespodziewanie otworzył ją golem. W 48 minucie Petrov zagrał ręką w polu karnym, a sędzie po analizie VAR wskazał na 11. metr. Rzut karny wyegzekwował Ramirez. Radość łodzian trwała niespełna 20 minut. Gospodarze okopali się na własnej połowie i za wszelką ceną próbowali utrzymać wynik. Te plany zniweczył w 71 min. Macenko, który po dośrodkowaniu trafił w siatkę głową. Na domiar złego, 5 min później Piotr Samiec-Talar wykorzystał potworne zamieszanie w łódzkim polu karnym, dając swojej drużynie prowadzenie. Nie pomogła nawet druga czerwona kartka dla Macenki, który był zmuszony opuścić boisko. Wrocławianie, mimo że grali w 10, skutecznie trzymali piłkę z dala od własnej bramki i dopięli swego.

ŁKS Łódź - Śląsk Wrocław 1:2 (0:0)