Porażka Widzewa Łódź w meczu z Rakowem Częstochowa. Osłabiona gra po czerwonej kartce

Pierwsze kilkanaście minut zwiastowało nam bardzo wyrównany mecz. Obie drużyny grały akcja za akcję, jednak w 15. minucie Marek Hanousek obejrzał czerwoną kartkę i RTS niemal cały mecz musiał grać w osłabieniu.

Widzew Łódź kontra Raków Częstochowa
5 zdjęć
ZDJĘCIA (5)

Jakość piłkarska była po stronie Rakowa, jakość trenerska po stronie Widzewa Łódź. Oba zespoły sąsiadowały ze sobą w tabeli. W teorii wszystko wskazywało na wyrównany mecz. Jednak dość szybko Widzew Łódź osłabił swój potencjał boiskowy. Za bardzo ostry faul na Gustavie Berggrenie czerwoną kartkę zobaczył Marek Hanousek. Do tego momentu mecz był dość wyrównany, obie strony miały swoje okazje. RTS grając w dziesiątkę, został jednak mocno zepchnięty do defensywy. Nie pomagały proste błędy, takie jak ten Mateusza Żyro z 33. minuty, po którym Vladyslaw Kochergin z dystansu uderzał na pustą bramkę. Na szczęście dla gospodarzy, mocno chybił. Widzew metodą „obrony Częstochowy” dotrwał do gwizdka, zapraszającego na przerwę.

Po wznowieniu to ciągle Raków był stroną dominującą. Narastająca presja powodowała, że celowniki Medalików były mocno zwichrowane. Widzew za to mógł jedną akcją odwrócić mecz. W 65. minucie Jordi Sanchez powalczył z obrońcami w polu karnym, oddał strzał, ale instynktownie obronił Vladan Kovacević. Ewidentnie dodało to animuszu drużynie Daniela Myśliwca. Piłkarze podeszli wyżej i stwarzali zagrożenie pod bramką Rakowa. Bramka jednak padła dla przyjezdnych. W 81. minucie Bartosz Nowak wrzucił piłkę z rzutu rożnego, przed pole karne wybił ją Serafin Szota, a tam czekał już Kochergin, który huknął jak z armaty i wyprowadził swój zespół na prowadzenie. Końcówka przyniosła bardzo duże emocje. Widzew parł do wyrównania, zupełnie nie wyglądał jak drużyna, która od 15. minuty gra jednego piłkarza mniej. Niestety odwaga nie wystarczyła.

Sportowa majówka w Łodzi

Weekend majowy zapowiada się pod znakiem piłki nożnej. Widzew będzie starał się powetować sobie porażkę z Rakowem. Do Łodzi przyjedzie Warta Poznań, która punktów potrzebuje niczym tlenu. Warciarze balansują na cienkiej linie i i wciąż nie mogą być pewni utrzymania. Mecz rozpocznie się w niedzielę (5 maja) o 12:30.

Widzew Łódź 0:1 Raków Częstochowa